Technology

Tato divize OP Security provádí dodávku a instalace poplachových zabezpečovacích a tísňových systémů (PZTS), kamerových systémů (CCTV) a požárních systémů (EPS), systémů kontroly vstupu a docházkových systémů (ACS, EKV). Dále provádíme kompletní realizace inteligentních domů, elektroinstalace domovních rozvodů, datových sítí a telekomunikace. Poskytujeme záruční i po-záruční servis a také revizní činnost.

Provádíme audity stávajícího zabezpečení, jejichž součástí je návrh vylepšení, optimalizaci a zprovoznění systému v daném objektu.

Naši zákazníci jsou jak soukromé osoby tak velké společnosti. Zaměřujeme se především na komplexnost našich služeb. Díky tomu jsme schopni nabídnout chytré řešení, které šetří Vaše náklady a čas. Nabízíme také možnost krátkodobého i dlouhodobého pronájmu zabezpečovací techniky a po dohodě i možnost splácet dodané zařízení na základě splátkového kalendáře.

imageimageimageimage

 

PZTS

Poplachové zabezpečovací a tísňové systémy (PZTZ, dříve nazývané EZS – elektrická zabezpečovací signalizace) jsou souhrnem technických prostředků, které řeší ochranu objektu proti neoprávněnému vstupu nepovolaných osob, ochranu předmětů a umožňuje přivolání pomoci vysláním tísňového signálu.

Poplachové zabezpečovací systémy se skládají z detekčních prvků (detektory pohybu, magnetické kontakty, detektory rozbití skla, tísňové tlačítka atd.), řídící jednotky – ústředny, ovládací klávesnice, komunikačních a dalších modulů.

Specializujeme se na instalace poplachových systémů světových výrobců, mezi nejznámější patří systémy kanadského výrobce firmy Paradox, dále instalujeme systémy českého výrobce firmy Jablotron a pro rozsáhlejší objekty systémy Galaxy výrobce Honeywell nebo systém Concept australského výrobce firmy Inner Range.

Zabýváme se instalacemi od vlastního návrhu až po realizaci.

Většinu poplachových systémů je možné ovládat nejen pomocí klávesnice ale také pomocí SMS, telefonu či aplikace pro chytré telefony. Všechny navrhované prvky vyhovují certifikaci pro příslušnou třídu bezpečnosti, pro zabezpečení utajovaných skutečností splňují požadavky NBÚ.

Provádíme instalace poplachových systémů od malých objektů jako jsou byty a rodinné domy až po velké objekty typu kancelářské budovy, výrobní haly apod. Instalujeme výrobky splňující předepsané normy do všech bezpečnostních kategorií, podle požadavku zákazníka a charakteristiky daného objektu.

imageimageimageimageimage

 

CCTV

Kamerový systém (CCTV – Closed Circuit Television – uzavřený televizní okruh) je označení pro sestavu kamer ke sledování různých prostorů. Umožňuje zobrazování záběrů z kamer v reálném čase na monitorech obsluhy a uchovávání záznamů na paměťovém mediu. Někdy je kamerový systém označován také jako průmyslová televize nebo průmyslové kamery.

Kamerový systém se skládá z vlastních kamer, záznamového zařízení a zobrazovacího monitoru.
Kamerové systémy se podle provedení rozdělují na IP a analogové. IP kamery používají k přenosu videosignálu IP protokol a připojují se pomocí datového kabelu. IP kamery mají výhodu využití stávající počítačové sítě, nicméně jsou náročné na datový tok (1 IP kamera minimálně 2Mbit/s). Výhodou IP kamer bylo až do nedávna jejich velké rozlišení. Dnešním standard (a zároveň rozumným minimem) jsou kamery 2MPx, pro náročné provozy nejsou vyjímkou kamery 5MPx a více. Nevýhodou může být datová náročnost. Pro nepřetržitý běh systému v případě výpadku napájení je nutná záloha napájení všech aktivních přenosových prvků datové sítě. IP kamery jsou charakteristické také zpožděním zobrazovaného obrazu oproti reálnému (řádově sekundy).
Analogové kamerové systémy používají k přenosu videosignálu koaxiální kabel. Jejich hlavní nevýhodou až do nedávna bylo malé rozlišení odpovídající normě PAL (720×560), kterou anlogové kamerové systémy používali. Protože požadované rozlišení bylo nedostatečné, vznikli nové standardy pro analogové kamerové systémy s vyšším rozlišením. Tyto standardy jsou HD-SDI, SLOC a AHD, všechny tyto standardy podporují full HD rozlišení 1920 x 1080. Velkou výhodou těchto systémů je možnost využití stávající kabeláže starého analogového systému. Mezi další výhody patří relativně nízká pořizovací cena, zobrazení obrazu z kamery bez zpoždění.

Kamerové systémy používají pro záznam obrazu z kamer záznamové zařízení. Pro každý typ kamerové systému je záznamové zařízení, pro IP kamery se nazývá NVR (Network Video Recorder) pro analogové systémy DVR (Digital Video Recorder). Většina záznamových zařízení umožňuje sledování obrazu z kamer vzdáleně přes internet a to většinou několika způsoby, pomocí PC se speciálním SW, nebo přímo pomocí internetového prohlížeče a v neposlední řadě pomocí aplikací do mobilních telefonů (hlavně Android a iOS). Uživatel má tak vždy přehled odění ve svém objektu.

Zabíváme se instalacemi jak IP kamerových systémů tak analogových. V případě, že kamerový systém podléhá registraci na Úřadu pro ochranu osobních údajů, pomůžeme zákazníkovi s jeho registrací.

imageimageimageimageimageimage

 

EKV

Elektronická kontrola vstupu je soubor technických prostředků, který řídí pohyb osob v příslušných prostorách. Na základě platné identifikace je dané osobě umožněn přístup do prostoru, ostatním osobám nikoliv. K identifikaci osob se používají přístupové čtečky. Identifikace osoby probíhá pomocí identifikačního media, ty můžou být různá, nejčastěji se jedná o přístupové karty, čipy, kódy a v poslední době také hodně rozšířené biometrické snímače.

Každé identifikační medium má v systému kontroly přístupu přidělený kód. Po identifikaci na přístupové čtečce dojde k načtení kódu identifikačního média, tento kód je odeslán do řídící ústředny a po vyhodnocení platnosti kódu pro dané přístupové místo dojde k sepnutí odpovídajícího výstupu, který aktivuje(deaktivuje) blokovací prvek. Pro blokování přístupu se nejčastěji používají elektrické otvírače, elektromechanické zámky, přídržné magnety, turnikety a další zařízení.

EKV bývá často integrována v zabezpečovacích systém. Většina větších poplachových systémů, mají systém EKV integrován.

Další samostatnou kapitolou systému EKV jsou docházkové systémy, které nemusí vždy řešit přístup do objektu, zato ale řeší docházku zaměstnanců. Samozřejmostí je spolupráce se systémem EKV a využití stejných identifikačních médií. U docházkových systémů jsou charakteristické čtečky, které umožňují před vlastní identifikací zvolit typ příchodu nebo odchodu (lékař, dovolená, služební cesta atd.). Docházkový SW pak načtená data vyhodnotí a zpracuje docházku každého zaměstnance. Zaměstnavatel tak má úplný přehled o docházce každého zaměstnance.

imageimageimageimageimageimageimage

 

PERIMETRICKÝ SYSTÉM

Je to systém obvodové ochrany určený pro ochranu před neoprávněným vstupem do vymezeného prostoru.

Detekce může být řešena detekčním kabelem umístěným na oplocení po obvodu prostoru. Ten je citlivý na pohyb a detekuje tak každý pokus o jeho překonání. Perimetrickou ochranu lze také zajistit pomocí infra-bariér nebo dalších technologií, jako např. Mikrovlnný systém.
Perimetrický systém bývá zpravidla připojen k zabezpečovací ústředně PZTS, prostřednictvím které jsou informace o stavu systému přenášeny např. na pult centralizované ochrany.

imageimageimageimageimageimageimage

 

CHYTRÝ DŮM

image
Systém domácí automatizace, který je díky Loxone Miniserveru velice jednoduchý. Chytré bydlení dostává prostřednictvím této řídící jednotky úplně nový rozměr. Od používání běžných tlačítek k ovládání osvětlení, žaluzií až po inteligentní regulaci vytápění domácnosti. Je to otevřený systém.

S LOXONE můžete například integrovat systém fotovoltaiky a jiné komplexní systémy. V digitální domácnosti lze vše snadno kombinovat do chytrého systému a především za rozumnou cenu. Všechen software LOXONE je zdarma. S námi platíte pouze za hardware.
Získejte kontrolu nad svým inteligentním domem pomocí bezplatných aplikací pro iPhone®, iPod® Touch, iPad®, Android® zařízení nebo webový prohlížeč. Váš dům můžete mít na dlani kdykoliv budete chtít. Ovládejte pomocí aplikací Váš dům odkudkoliv na světě.
Jednoduché, intuitivní a rychlé. Vaše moderní domácnost se bude díky pravidelným aktualizacím stále zlepšovat!

imageimageimageimage

 


KLÍČOVÉ SYSTÉMY EVVA

XESARimageAIR KEYimage

Jsme partnerem rakouské společnosti EVVA, je to rakouská rodinná firma a v evropském měřítku, jeden z předních výrobců zabezpečovací techniky – jak mechanické tak i elektronické. Poskytneme Vám celkové integrované řešení v souladu s Vašimi požadavky na ochranu vašeho majetku. Díky systémům, které nabízíme se vám svazek klíčů změní na jeden klíč, kterým otevřete vše.

Výrobky EVVA zvyšují Vaše bezpečí
EVVA Vám poskytne celou řadu mechanických a elektronických bezpečnostních systémů. Každý systém se vyznačuje jedinečnou, patentovanou technologií. Výrobky lze pro dosažení ideální funkčnosti vzájemně kombinovat, což zaručuje individuální řešení.

Mechanické uzamykací systémy

Naše mechanické bezpečnostní systémy poskytují vhodnou úroveň ochrany a bezpečnosti pro jakoukoliv budovu a zařízení. Podle druhu systému mohou být vyhotoveny v kompaktním a/nebo modulovém provedení.

Bezpečnostní uzamykací systém MCS

Systém s magnetickým kódováním.
Inovativní systém pro jedinečnou bezpečnost.
image

Bezpečnostní uzamykací systém 3KS

Systém se 3 drážkami.Vynikající systém pro nejvyšší bezpečnost.
image

Bezpečnostní uzamykací systém ICS

Systém s vnitřním kódováním.
Uspokojí nejvyšší nároky na design, uživatelský komfort a bezpečnost.
image

Bezpečnostní uzamykací systém EPS

Systém s rozšířeným profilem.
Klasický systém garantující dobrou bezpečnost.
image

Bezpečnostní uzamykací systém FPS

Systém s překříženým profilem.
Pro vyšší stupeň zabezpečení objektů.
image

Bezpečnostní uzamykací systém 4KS

Systém se 4 drážkami.Vynikající systém pro nejvyšší bezpečnost.
image

imageimage

 

ZELENÁ LINKA 800 888 258